• info@csbeautycenter.com
  • +8 12 3456897

Dudak Renklendirme

Dudak renklendirme, dudaklardaki pigment kaybından dolayı soluk görünen dudak hatlarını belirginleştirmek için yapılan kalıcı bir makyaj işlemidir. Dudakları renklendirir ve gençleştirir. Dudak renklendirme, makyajsızken bile bakımlı, canlı, taze bir görünüm sağlar. Kalıcılığı kişiye göre en az 2 ila 3 yıl sürer.

Dudak renklendirme işlemi ne kadar sürer ?

Dudak renklendirme tek seanslık bir işlemdir. Gerek görülürse ikinci seans uygulanır. 2 saatte tamamlanır.

Dudak renklendirme nasıl yapılır ?

Dudak renklendirme işlemine başlamadan önce, süreçle ve uygulama ile ilgili tüm bilgileri uzmanlar anlatır. Uzmanların kontrolleri ile dudak alt yapısına uygun renk seçilir. İşlem sırasında uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik krem sürülür ve bu sayede süreçte herhangi bir acı hissedilmez.

Dudak renklendirme uygulamasında süreç nasıl ilerler ?

Dudak renklendirme işlemi sonrası normal hayata rahatlıkla devam edilir. Dudaklarda şişme veya morarma gibi herhangi bir yan etki yaratmaz. Dudak renklendirme işleminden bir hafta sonra dudakların olduğundan daha koyu görünmesi çok doğal bir süreçtir. 2. hafta itibariyle, renk yok gibi görünebilir; bu da oldukça doğal bir süreçtir. 3. haftadan sonra renk yüzeye tekrar çıkar ve ortalama 1 ayın sonunda işlemle hedeflenen görünüm elde edilir.

Dudak renklendirme uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

Kaliteli boya, uzman bilgisi, steril malzeme ve doğru teknikler önem taşır.