• info@csbeautycenter.com
  • +8 12 3456897

Diode Buz Lazer Epilasyon

Epilasyonda eski yöntemler artık yerini, daha konforlu, uygulaması daha kolay, sonucu açısından başka hiçbir yöntemle kıyaslanamayacak kadar güçlü olan lazer (IPL) epilasyona bırakmıştır. Günümüzde milyonlarca insan vücudunun çeşitli bölgelerindeki ve yüzlerindeki tüylerden şikayet etmektedir. Özellikle genç yaşlarda kadınların %15’inde yoğun tüylenme görülür. Bunun yanında erkeklerin bu uygulamalardan faydalanmak üzere her geçen gün sayısı artmaktadır. Bugüne kadar istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan ağda, tüy dökücü krem gibi yöntemler kişiye sadece geçici bir rahatlık verip, kesin çözüm olamamaktadır. Bu teknolojik gelişimi öncesi herkesin bildiği iğneli epilasyon yöntemi kullanılmaktaydı. Zahmetli, zaman gereken,az acılı diye düşünebileceğimiz bir yöntemdir.

IPL Lazer Epilasyonun Diğer Lazerlere Üstünlükleri Nedir?

IPL lazer sisteminde kişinin kılının sıklık ,kalınlık ve rengine, cildin renk ve yapısına ve uygulanacak bölgeye göre verilecek ışığın şiddetini ve süresini ayarlama olanağı vardır. IPL lazer sisteminde tedavi başlıkları, diğer lazer epilasyon sistemi başlıklarına göre çok daha geniş olduğu için tedavi süresi belirgin olarak kısalmaktadır. Ayrıca bu sayede uygulamanın maliyeti de düşmektedir. IPL lazer sistemi ile diğer lazer sistemleri arasındaki bir başka fark ise kişinin uygulama esnasında duyduğu acının şiddetidir. Özel soğutma sistemi olan IPL lazer ünitesinde (Temaslı devamlı soğutma-Başlığında monte özel 0º soğutma sistemi) kişinin hissettiği acı yok denecek kadar az’dır .uygulama süresi çok kısa olduğu için cilt toleransı kolay olur.

Neden Birden Fazla Seans Gerekmektedir?

Vücudumuzda ki kıllar anagen,katagen ve telogen olarak üç farklı evrede bulunurlar. Kılın ışığa en duyarlı olduğu büyüme evresini bulabilmek için lazer (IPL) uygulaması genelde birden fazla seansı gerektirir. Bazen tek seans bile tatmin edici sonuç verebilmekle birlikte genelde 4-6 seans yeterli olabilmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz kıl büyüme evrelerinin vücudun farklı yerlerinde farklı oranlarda bulunmasından dolayı ayrıca yüzde bulunan hormonlara duyarlı reseptörlerin daha hassas olmasından dolayı, yüz bölgesi daha dirençli olup 8-10 seans gerekebilir. Seans aralıkları 4-6 haftada bir olacak şekilde ayarlanır.