• info@csbeautycenter.com
  • +8 12 3456897

Protez Tırnak

Protez tırnak, akrilik tırnak, jel tırnak ve tips olmak üzere üç şekilde tırnak uzatmak için yapılan bir bakım işlemidir. Görüntü olarak hiçbiri birbirinden farklı değildir; kişinin ihtiyacına göre yapılacak işlem belirlenir. Tırnakları sürekli kırılanlar, tırnak yeme alışkanlığı olanlar ve her zaman ojeli, bakımlı tırnaklar isteyenler için idealdir. 3 – 4 haftada bir bakımları yaptırılarak, 4 – 5 bakıma kadar kullanılabilir. Hem elde, hem de ayakta uygulanabilir.

Protez tırnak işlemi ne kadar sürer ?

Protez tırnak tek seanslık bir işlemdir. 1,5 saatte tamamlanır.

Protez tırnak nasıl yapılır ?

Protez tırnak işlemine başlamadan önce, süreçle ve uygulama ile ilgili tüm bilgileri uzmanlar anlatır. Kişinin tercihine ve tırnak yapısına göre uzmanlar ile işlem belirlenir. Akrilik tırnak hava ile temas sayesinde hızla kururken, jel tırnak özel UV ışınları içeren cihazlarla kurutulur. Kalıcı oje ile veya ojesiz, natürel uygulama, kişinin tercihine göre uygulama tamamlanır.

Protez tırnak uygulamasında süreç nasıl ilerler ?

Protez tırnak sonrası normal hayata rahatlıkla devam edilir. Herhangi bir yan etki yaratmaz.

Protez tırnak uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

Kaliteli ve steril malzeme, uzman bilgisi, doğru uygulama ve doğru teknikler önem taşır. Bu şekilde doğal tırnaklar, hem yapım aşamasında, hem de çıkarma aşamasında zarar görmez.